VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych

W dniach 16-18.05. 2019 roku w Częstochowie odbył się VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych: Charis, czyli strumień łaski oraz Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.

W czasie tych dni zespół uwielbieniowy z naszej parafii „ Poczekalnia Pana Boga” posługiwał muzycznie.

DZIEŃ PIEWSZY Wysłuchaliśmy konferencji o pierwszych krokach Odnowy na świcie i w Polsce ( Dariusz Jeziorny ) oraz o charyzmatycznej tożsamości Kościoła ( dr Johannes Hartl ). W naszym życiu dbamy o to, co zewnętrzne ( zasady, tradycje, struktury ), ale to nie może być mocniejsze niż to, co jest w środku, w naszym wnętrzu. Czy Ty jesteś prawdziwy? Czy jesteś jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada ( Ps 1, 2-3 ). Momentem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Nie brakowało czasu na wspólną modlitwę, uwielbienie i radosne pląsanie.

DZIEŃ DRUGI Kolejny dzień obfitował w bogate i zapadające w serce nauczanie gości spoza granic naszego kraju ( dr Johannes Hartl, Michelle Moran ). Konferencję wygłosili również między innymi ks. Sławomir Płusa, abp Grzegorz Ryś oraz bp Andrzej Siemieniawski. Jak żyć charyzmatycznym życiem w Duchu Świętym? Uwierz, że Twój Ojciec stworzył Cię i ma w Tobie upodobanie. Możesz przynosić owoce. Jednym z nich jest jedność Kościoła w mocy Ducha Świętego. To sam Papież Franciszek pragnie większej jedności w katolickim ruchu charyzmatycznym. Czyń pożytek, dobro dla innych, abyśmy wszyscy stanowili jedno. Jak dobrze razem z braćmi tańczyć, modlić się, śpiewać i trwać na łamaniu Chleba.

DZIEŃ TRZECI Niesamowity dzień nie tylko dla wiernych, ale również dla posługujących. Czuliśmy się jakby niebo otwarło się nad nami. Wspólne modlitwy, radość, podskoki, ręce wyciągnięte ku górze. Można by tak trwać w nieustannym uwielbieniu. Wysłuchaliśmy konferencji ( ks. Sławomir Płusa, ks. Andrzej Grefkowicz, Michelle Moran ), świadectwa nawrócenia Artura Skowrona, uwielbialiśmy Boże Miłosierdzie i modliliśmy się o wylanie Ducha Świętego na tych, którzy jeszcze nie doświadczyli chrztu w Duchu Świętym, oraz nowy żar dla tych, którzy już przeżyli chrzest z Ducha. Trwaliśmy na modlitwie o jedność w różnych ruchach charyzmatycznych. Dobrze było nam razem, w powiewie Ducha, łasce Jezusa i miłości Ojca. Całe spotkanie zakończyło się Eucharystią. W końcu, przez celebrację Eucharystii jednoczymy się już teraz z liturgią niebieską i uprzedzamy życie wieczne, gdy Bóg będzie wszystkim we wszystkich.

GALERIA 1        GALERIA 2            GALERIA 3

Relacja w TV

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I