ŚWIĘTYCH OBCOWANIE

NOC ŚWIĘTYCH

 

 

 

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii wzorem lat ubiegłych uczestniczyliśmy w czuwaniu modlitwenym, które miało być inspiracją do refleksji na temat świętości. 

Nasze modlitewne spotkanie rozpoczeło się o godz. 17.00 celebracją Eucharystii w kaplicy na cmentarzu, gdzie w homilii ks. prob. Franciszek przypomniał, że świętość jest naturalną konsekwencją świadmej przynależności do Chrystusa. Do świętości się dojrzewa poprzez potrzebę ciągłego nawracania.

Po zakończonej Mszy św. z modlitwą różańcową na ustach wyruszyliśmy w procesji na cmantarz w kierunku koscioła parafialnego niosąc ze sobą wizerunki świetych i błogostwanionych naszych patronów. Kiedy dotarliśmy do świątyni rozpoczęło się nabożeństwo w obecnosci Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, w czasie którego zawierzyliśmy poszczególne Koła Różańcowe naszej parafii patronatowi świętych i błogosławionych. Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świetych nastapiło błogosławieństwo. Zaś dla najwytrwalszych była niespodzianka :)    

 

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 [1] 

Powrót

Wyszukiwanie

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

GALERIA

 

nowy element

facebook

googleplus

youtube