Po raz kolejny ruszyliśmy z krzyżem ulicami naszego miasta...

"Dobrze, że się zdecydowałeś..., że znalazłeś czas, aby odłożyć wszystkie sprawy na bok...i zagłębić się w rozważania Drogi Krzyżowej. Że zostawiłeś swoją codzienność i obowiązki...Każda stacja to oddzielna historia.
Byliśmy z Nim na tej drodze.... byliśmy przy Nim jak upada, jak się podnosi, jak umiera... nie patrząc na zegarek. To był nasz czas i Jego.
Podziękowania dla wszystkich, dzięki którym, po raz kolejny ta Droga Krzyżowa się odbyła.

W marcu 2011 roku ks bp Kazimierz Ryczan ówczesny ordynariusz w diecezji kieleckiej w Chmielniku, podczas uroczystej eucharystii mianował mężczyzn z parafii Chmielnik na Rycerzy Kolumba Rady 15416. Przez ponad 8 lat działalności Rycerze udzielali się na rzecz społeczności lokalnej i ogólnopolskiej, kierując się czterema podstawowymi wartościami: miłosierdziem, jednością, braterstwem i patriotyzmem. W dniu dzisiejszym 30 marca 2019 roku, odbyła się uroczysta Msza Święta na której został poświęcony sztandar Rycerzy Kolumba. Eucharystii przewodniczył ks bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Wśród gości doświadczyliśmy ks. Franciszka Siarka, byłego proboszcza parafii chmielnickiej, pierwszego kapelana naszej rady oraz założyciela naszej wspólnoty, ks. Stanisława Kondraka proboszcza w parafii Szczaworyż, delegata stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasza Wawrzkowicza, kustosza stanowego Rycerzy Kolumba Dariusza Wolniaka, delegacje Rycerzy Kolumba z naszego kraju, władze samorządowe gminy Chmielnik. Podczas mszy św. doświadczyliśmy także obecność i modlitwę mieszkańców z naszej parafii.

VIVAT JEZUS !!

Dnia 29 marca 2019 roku miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Chmielnik i Burmistrza naszego miasta mogliśmy przejść w grupie ponad 300 osób 14 stacji drogi krzyżowej. Większość trasy prowadziła przez las, gdzie w ciszy kontemplowaliśmy rozważania przygotowane dla nas przez uczestniczkę panią E.S.,wpatrując się jednocześnie w oblicze umęczonego Chrystusa. Każdy z pewnością przeżył to wydarzenie na swój własny sposób i skorzystał na ile to tylko możliwe z tego duchowego przeżycia. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Podziękowania dla: Wszystkich uczestników, Burmistrza , pana Nadleśniczego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Sióstr Zakonnych, Księży, Ojców Karmelitów, załogi karetki pogotowia,policji, panów niosących „nagłośnienie” oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji całego przedsięwzięcia.

Rozważania do pobrania https://www.retrostyl.eu/wp-content/uploads/2019/…/AA1DK.pdf

Sobota, Wielki Tydzień
Rok C, I