CHMIELNICKA JEROZOLIMA -CZYLI TŁUMY WITAJĄCE JEZUSA

 

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 r. wspomnieniem uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy wraz z całym Kościołem obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. święciliśmy gałązki palmowe.

 

Przed Mszą św. o godz. 12.00 poświęcenie miało charakter bardzo uroczysty. Zebraliśmy się o 11.30 przy kościółku na Przededworzu, gdzie dzieciaki dzięki przebraniom, wcieliły się w rolę "jerozolimskich maluchów";  przybyli także ministranci wraz z kapłanami i... Panem Jezusem, w którego rolę wcielił się Animator Dominik Stradowski, no i oczywiście OSIOŁKIEM.

 

Najpierw ks. Proboszcz dokonał poświęcenia palm,  następnie uroczysta procesja przy śpiewie scholi ruszyła w stronę kościoła, gdzie przy Krzyżu Misyjnym odczytano Ewangelię o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, po czym okrążyliśmy świątynię. Na czele procesji podążał Pan Jezus jadący na osiołku, a tuż za "dzieci jerozolimskie" i wszyscy zebrani z palmami. 

 

Po dojściu procesji do ołtarza rozpoczęła się Msza św., którą odprawili ks. Proboszcz wraz z ks. Piotrem.

 

Na zakończenie wszystkie dzieciaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Aleksandrze i Pawłowi Zawadzkim z Leśnego Zacisza na Wygwizdowie, którzy pozwolili nam zabrać osiołka GUTKA ze swojego parku agroturystycznego, gdzie można spędzić czas wolny z całą rodziną - http://www.lesne-zacisze.net

Mamy nadzieję, że następnym razem zdjęcie zbiorowe będzie z GUTKIEM ;)

 

Dziękujemy także Państwu Wysockim oraz Szczepskim, Rycerzom Kolumba i Druchom naszej OSP za okazaną pomoc.

 

Niedziela Palmowa w Chmielniku

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 [1] 

Powrót

Wyszukiwanie

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

GALERIA

 

nowy element

facebook

googleplus

youtube