• OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

• II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

•

1.     Dzisiaj w całej Polsce przeżywany jest dzień modlitwy i wsparcia materialnego Kościoła na Wschodzie. Rycerze Kolumba przeprowadzają zbiórkę do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie i modlitewną pamięć.

2.     Dzisiaj po mszy wieczorowej katecheza chrzcielna.

3.     W liturgii tygodnia:

·        Środa                           św. Łucji

·        Czwartek                     św. Jana od Krzyża

Codziennie Roraty o godz. 6.00, dla dzieci o godz. 17.00.

4.       Składam podziękowanie za sprzątanie kościoła dla mieszkańców bloku 12. W sobotę pracowali: P. Grażyna Bielaszka, Małgorzata Jabłońska, Urszula Karluk, Anna Piwońska, Jadwiga Zychowicz, Danuta Wrzesień, Teresa Puchała, Stefania Krawczyk, Bożena Gulas, Barbara Markowska.  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 100 zł. W sobotę zapraszam mieszkańców Przededworza.

5.  Wraz z prasą są do nabycia kalendarze. Są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

6.  Bóg zapłać za przyłączenie się do zbiórek żywności dla potrzebujących organizowanych przez Bank Żywności i Caritas. Zebraliśmy prawie 1500 kg artykułów spożywczych. Wdzięczność jest pamięcią serca. Dziękujemy wolontariuszom - uczniom naszych szkół: Powiatowego Zespołu Szkół, Gimnazjum i Harcerzom ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku za poświęcenie wolnego czasu i za zaangażowanie się w zbiórkę. Szczególne podziękowania kierujemy do Ludzi Dobrej Woli za okazanie serca potrzebującym poprzez zakup produktów, a także do właścicieli sklepów za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji. Niech wszystim Pan Bóg błogosławi.

Piątek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Czytania: