6 października 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3.Zapraszamy na spotkania:

- w poniedziałek – 7X po różańcu spotkanie Czcicieli Ducha Świętego

-w piątek na godz.19.00 wspólnota W Mocy Ducha zaprasza na Mszę św. wotywną ku czci Ducha Świętego-po Mszy św. modlitwa uwielbienia

-w przyszła niedzielę Katecheza Chrzcielna po Mszy św. wieczornej,

a o godz.20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy! .

Zuchy i Harcerze ze szkoły podstawowej im.Stefana Żeromskiego w Chmielniku będą kwestować przed i po Mszy św. w ramach XIX Dnia papieskiego na Fundację Nowego Tysiąclecia z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

5.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców bloku nr 16 klatka 1 i 2 z ul. Piastów. W sobotę pracowali: Jadwiga Ślusarska,Ludwika Nędza,Anna Pasek,Jerzy Styczeń,Janina Todorowska,Emilia Kamińska,Róża Orkisz,Alicja Moskwa,Kazimiera Jabłońska,Zdzisława Pawłowska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 100 zł .W sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców bloku 16 klatka 3 i 4 z ul. Piastów.

6.Polecamy lekturę prasy katolickiej.

7. Kancelaria Parafialna czynna rano od 8.00 do 9.00 i popołudniu 16.00 -16.50.

8.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy