18 sierpnia 2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. We wtorek -20 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii ok. godz. 11.45 - VII Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

3. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rolników na Jasną Górę-1 września-.Zapisy w zakrystii ..

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

5.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców bloku nr 10 z ul. Piastów. W sobotę pracowali: p,Maria Czechowska;Wacława Olesińska;Zofia Domagała;Halina Radwańska;Tadeusz Trojszczak;Barbara Sternak;Grzegorz Wesołwski;Zbigniew Jurek;Tomasz Radwański;Marzena Rasińska;Czesław Styrcz;Weronika Wesołowska;Gabriela Wesołowska;Irena . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 150 zł .W sobotę na godz.9.00 zapraszamy następnych mieszkańców bloku 11 z ul. Piastów.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Życzymy dobrej niedzieli i Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

Niedziela, XXI Tydzień zwykły