13 czerwca 2021
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.
2.Dzisiaj:
- po Mszy św. o godz. 17.00 i Nabożeństwie Czerwcowym Katecheza Chrzcielna -ostatnia przed wakacjami. Zapraszamy!
- o godz.20.00 -Nabożeństwo Fatimskie -Zapraszamy!
3.W ostatnią niedzielę zabraliśmy do puszek - 1390 zł -jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych .Serdeczne zapłać Bóg ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie zbiórki.
4.W sobotę- 19 czerwca 2021 r. rozpocznie się XIX Spotkanie Młodych w Wiślicy, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Ojcowskie Serce”. Całe spotkanie będzie kierowało nas ku początkom, gdzie na terenach naszego państwa pojawiło się chrześcijaństwo. Te początki będziemy też odkrywać w naszym życiu, szukając źródła naszej tożsamości. Szczególną rolę w jej kształtowaniu odegrali nasi rodzice, dlatego przez pryzmat ich świadectwa będziemy chcieli odkryć prawdę o sobie.-początek spotkania o godz.11.30 a o godz. 17.00 - Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.Zapraszamy
5.W przyszłą niedzielę w naszej Parafii:
- sprzedawane będą kremówki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Siostry Kanoniczki.
- na sumie będą Prymicje ks.Mateusza Mastalerza, który odbywał u nas praktykę diakońską. zapraszamy do wspólnej modlitwy
6. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.
7.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców ul. Szkolnej i Jasnej . W sobotę pracowali: Dagmara Ściana; Stanisława Szczukiewicz; Wanda Zamojska; Bogdan Zamojski. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50zł.W sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Witosa i ul. Wolności
8.Ofiarę z racji poświęcenia pól złożyli mieszkańcy Zrecza Chałupczańskiego - 265 zł, Serdeczne Bóg zapłać!
9.Ze względu na wyjazd ks. Proboszcza -od worku do soboty nie będzie czynna rano Kancelaria parafialna.
10.Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje podczas przebywania w Kościele.
11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Szczęść Boże!

Niedziela, XII Tydzień zwykły