16 czerwca 2019

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

Suma odpustowa w kościółku św. Trójcy dzisiaj o godz. 12.00.Zapraszamy!

2.Serdeczne Bóg zapłać dzieciom komunijnym i ich rodzicom za wspólną pielgrzymkę do sanktuarium w Łagiewnikach. Bóg zapłać s.Konstancji i s. Damarii oraz ks. Michałowi Wojdzie za opiekę nad pielgrzymami.

3.Serdeczne Bóg zapłać naszej młodzieży, która z ks.Piotrem brała wczoraj udział

W XVII Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Wiślicy, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Po co Ci to? Pod prąd do źródła”.

4. Próba na rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci kl. IV odbędzie się - w poniedziałek, 17 czerwca o godz. 16.30. Obecność dzieci obowiązkowa.

Wszystkie dziewczynki chętne do sypania kwiatów w Boże Ciało zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.00

W poniedziałek też, będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania, na ostatniej próbie, o godzinie 18:40 w kościele.

5. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta z tej okazji zostanie odprawiona 19 czerwca -środa o godz.8.00. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

6.W środę -19czerwca w naszej parafii o godz.18.00 będzie uroczystość s. Bierzmowania -przez posługę ks. bpa Andrzeja Kalety.

Serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, świadków i dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej, na spowiedź, we wtorek o godz. 16:00.

We wtorek po Mszy Świętej wieczornej, około 18:45 zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania na sprzątanie i przygotowanie Kościoła do uroczystości. Prosimy również o przewiezienie korony ze Śladkowa Małego. Jednocześnie dziękujemy za ten dar wszystkim Paniom, które ją wykonały.

7. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja według tradycyjnej tras.. Modlitwą naszym w tym dniu będzie przewodniczył, urodzony w Chmielniku, Prowincjał Księży Marianów w Polsce ks.Tomasz Nowaczek

8. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

9. Wyjazd na pielgrzymkę, 22 czerwca, w sobotę o godzinie 6:30. Bardzo proszę o opłacenie miejsc, jest to potwierdzenie naszego udziału.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy :

-Dzień Ojca-zapraszamy do szczególnej modlitwy za ojców .

- będziemy obchodzić 25 lecie kapłaństwa naszego rodaka ks. Pawła Wojtynka -zapraszamy do wspólnej modlitwy za jubilata i o nowe powołania.

-będziemy gościć alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy:  podczas Mszy świętych będą się z nami modlili o rozkrzewianie wiary oraz o nowe powołania misyjne,

- przy wyjściu z Kościoła będzie można wesprzeć swoją ofiarą polską misję katolicką prowadzoną przez ks. Piotra Pochopienia (ks. diec. kieleckiej) w Brazylii (zakup materiałów szkolnych dla dzieci itp.) oraz organizację stażu misyjnego dla kleryków naszego Seminarium (dkn Dawida i kl. Mateusza),

- także przy wyjściu wszystkim osobą, które wesprą klerycki staż misyjny, bądź też zadeklarują modlitwę w intencji klerycy wręczą misyjny różaniec.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców ul.1 Maja. W sobotę pracowali: Bożena Wrzesień, Anna Dzierżak, Karol Dzierżak, Elżbieta Gołębiowska, Bogumiła Rak, Zofia Górska . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 60 zł. W sobotę na godz.12.00 zapraszamy mieszkańców bloku 1 ul. Piastów.

13.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Życzę dobrej niedzieli i Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Poniedziałek, X Tydzień zwykły
Rok C, I