05 kwietnia 2020

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.

2.Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży..

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne w naszych domach - łącząc się w modlitwie za pomocą mediów transmitujących te liturgiczne wydarzenia. W Kościele  może być zgromadzonych tylko 5 osób-niech to będzie wyrazem naszej dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i braci.

Spowiedź sakramentalna – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wymogów chwili będzie od Wielkiego poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. od 9.00 do 11.00 – od 16.00 do 18.00- od 19.00 do 20.15

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00-adoracja Pana Jezusa do godz.21.00.

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz.17.00 i po niej Liturgia Wielkiego Piątku-adoracja Pana Jezusa do godz.22.00

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.

Wyjątkowo w tym roku  w naszych domach pokarmy na stół wielkanocny błogosławić będzie Głowa Rodziny-tekst błogosławieństwa jest dostępny na  stronach internetowych :naszej parafii lub diecezjalnej stronie  internetowej. Niech błogosławieństwo i wspólna modlitwa pozwoli nam  doświadczyć bliskości Boga.

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.19.00.

6.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Bożego:

-Opiekunowie kaplicy w DPS Łagiewnikach  złożyli ofiarę 200zł

- Uczestnicy Kursu Przedmałżeńskiego złożyli ofiarę – 400 zł

-pewna osoba  -50zł

-pewna osoba – 50 zł

-mieszkańcy Śladkowa Małego -800zł

-Koło Radia Maryja – 310 zł

-Koło Różańcowe  św. Rity – 200 zł

-Legion Maryi -300zł

-pracownicy Przychodni Zdrowia POZ -400zł

7.Serdeczne Bóg zapłać p. Kościelnemu Dominikowi i p. Stanisławowi Chruścińskiemu z Przededworza  za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę 10 zł.

9.Polecamy:

- lekturę prasy katolickiej

-Baranki wielkanocne Caritas -minimum 5zł

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego Wielkiego tygodnia. Szczęść Boże w cierpliwości i  obecności Zbawiciela w naszych rodzinach.

Poniedziałek, Wielki Tydzień
Rok A, II