24 marca 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2.Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Maturzystom ,którzy w wraz z opiekunami :p.Beata Stachowicz, Robert Gajek, Jolanta Szczepaniec, Ks. Michał Wojda, ks. Michał Kacprzyk pielgrzymowali na Jasną Górę w dniu 18 marca. Dziękujemy młodzieży za udział w pielgrzymce, za postawę powagi i modlitwy.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję

Jest to także dzień imienin naszej siostry przełożonej s. Garacjany- życzymy Jej łask Bożych i opieki Matki Bożej. Modlimy się o nowe powołania do zakonu i życia kapłańskiego.

4.We wtorek-26 marca po Mszy św. o godz. 17.00 -w kościele spotkanie rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii św. .Obecność obowiązkowa.

5. W tym roku po raz pierwszy wielu z nas podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Zabieramy dobre buty,latarkę, odblaski na ubranie, herbatę. Wyruszamy z Kościoła o godz.18.00,do przejścia 11 km, kończymy Mszą św. w sanktuarium Loretańskim i powrót autobusami lub prywatnie. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej www.parafiachmielnik.net.

Prosimy o uzupełnienie danych uczestników pieszej DK -potrzebnych do ubezpieczenia w zakrystii.

6.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

a-Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz.16.30.

b- w Piątek droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.16.30 a dla młodzieży o godz. 19.00.

+c-. W niedziele Wielkiego Postu odprawiane są Gorzkie żale. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone w tym roku przez Ks. Piotra Wojtasińskiego są sprawowane o godz. 15.30,a potem Msza św.- bez kazania.

d-Rekolekcje wiekopostne w naszej parafii 7-10 kwietnia, będzie je prowadził ks. Krzysztof Frost Pallotyn

7.W sobotę 30 marca-o godz.14.00-Uroczysta Msza św. z poświeceniem sztandaru Rady Rycerzy Kolumba Nr 15416 im. Brata Alberta w Chmielniku. Przewodniczy

Ks.Bp Ordynariusz Jan Piotrowski-serdecznie zapraszamy.

8.Są już do kupienia „Baranki Wielkanocne Caritas”-dzieło pomocy dzieciom-ofiara minimum 5zł.

9.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców ul.Bednarskiej i Witosa. W sobote pracowali:Mieczysława Świderska,Zbigniew Putowski,Małgorzata Putowska,Alicja Kwaśniewska,Barbara Stradomska,Elżbieta Bochenek,Walentyna Stachowicz,Ewa Stachurska.Bóg zapłać za pracę i ofiarę 80zł. W sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców ul.Bednarskiej i ul.Marii Konopnickiej.

10.Dzisiaj po Mszach świętych wspólnota” W mocy Ducha” będzie rozprowadzać pyszne domowe wypieki. Pozyskane środki posłużą do zorganizowania V Chmielnickiego Wieczoru Uwielbienia. Dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc i wsparcie.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

12.Przez dwa najbliższe weekendy 29.03-30.03 oraz 05.04-06.04 wraz z Kieleckim Bankiem Żywności i Caritas Kielecką będziemy prowadzić świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Wzorem lat ubiegłych zbiórka będzie przeprowadzona w sklepach: Delikatesy Centrum, Euro Market i Biedronka. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, z dobrego, czystego serca, w myśl słów ewangelii ”radosnego dawcę miłuje Bóg”. Zbieramy produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Można ten dar potraktować jako jałmużnę.

13. W niedzielę -31 marca zmiana czasu z zimowego na letni - przestawiamy zegarki z godziny 2 na 3 .Zmiana godzin :

celebracji popołudniowych Mszy św.-niedziela --g.17.00;dzień powszedni godz.18.00. -godzin pracy Kancelarii parafialnej: od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00..

14.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Życzę dobrej niedzieli i Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I