28 czerwca 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2.Dzisiaj wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ,udział w wyborach to nasz patriotyczny obowiązek i odpowiedzialność, bo to od nas zależy kto będzie sprawował ten zaszczytny Urząd. Wybierajmy zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem.

3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św. o godz. 6.30-12.00-18.00..

4.We wtorek-30 czerwca w naszej Parafii o godz. 18.00 będzie s. Bierzmowania-przez posługę ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

Niech dar Ducha Świętego napełni naszą wspólnotę parafialną.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

-w I czwartek w kaplicy cmentarnej o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa za dusze czyśćcowe oraz Msza św. . o godz.18.00. Po Mszy św. będzie procesja po cmentarzu.

- w I piątek spowiedź od 17.30 . i Msza św. o godz.18.00 i Nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6.W niedzielę 5 lipca 2020 r. będzie:

-na sumie przyjęcie do służby w naszej parafii szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej

-przed Kościołem Panie z Koła Radio Maryja przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na Różę dla Matki Bożej.

W związku z pandemią coronavirusa w lipcu nie odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę.

7.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła, W sobotę pracowali mieszkańcy Suchowoli: Barbara Wójcik; Agnieszka Jurecka-Paluch; Ewelina Majewska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 30 zł . W sobotę na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli i Kolonii Suchowolskich.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni oraz abyśmy w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegali wszystkich zaleceń służb sanitarnych.

10.Pamietajmy,że obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki owiązuje podczas przebywania w Kościele.

11Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Dzielmy się nadal miłością i odpowiedzialnością Szczęść Boże!

Wtorek, XIV Tydzień zwykły
Rok A, II