PŁOMYKI DUCHA ŚWIĘTEGO

Środa godz.. 16.00 świetlica przy kościele

 

·        Modlimy się Koronką do Ducha Świętego   

·        Rozważamy Pismo Święte

·        Pomagamy chorym i samotnym – wolontariat

·        Bawimy się, ucząc się Bożej radości

            Zapisy u s. Doroty

CO SŁYCHAĆ W CHMIELNIKU?

Tradycyjnie młodzież ze świetlicy Caritas pod opieką s. P. Gracjany Pawełczak i p. Iwony Fryt sprzedawała kremówki z racji XIII Dnia Papieskiego.GALERIA Następnego dnia młodzi mogli spróbować swoich sił na kręgielni w Kielcach. GALERIA

Kolarze uczcili bł. Jana Pawła II rajdem do Gnojna, rodzinnej parafii bł. Zofii Czeskiej, Założycielki Sióstr Prezentek. W pielgrzymce rowerowej zorganizowanej przez ks. Piotra Grabarza wzięła udział także s. Dorota Raźny. W Gnojnie pielgrzymi zapoznali się z życiorysem nowej Błogosławionej, ucałowali jej relikwie i odmówili różaniec. GALERIA

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. W poniedziałek w Dzień Edukacji Narodowej s. Felicja Urban i s. Dorota Raźny poszły z dziećmi ze scholii dziecięcej i Płomyków Ducha Świętego do lasu „na piaski”. Wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy zintegrowały zarówno dzieci jak i rodziców. GALERIA I, GALERIA II, GALERIA III, GALERIA IV.

Najmłodsi pamiętali o bł. Janie Pawle II , ofiarując mu własnoręcznie wykonaną różę w czasie nabożeństwa różańcowego 22.10.2013 r. -  w dzień Jego wspomnienia.

Tydzień Misyjny uczciliśmy odmawiając różaniec za misjonarzy w języku kirundi, łacińskim, włoskim, angielskim i czeskim. Dzieci z Płomyków Ducha Świętego ubrane w kolorowe pelerynki przy każdej dziesiątce różańca przypinały nazwę danego kontynentu na mapie świata. Szczególną modlitwą otoczyliśmy naszą siostrę Benedyktę Szwarczyńską pracującą  na misjach w Burundii, która pochodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. 

 

Dzieci zrobiły również różańce, które pojadą do Peru do kaplicy Matki Bożej Różańcowej.GALERIA

Wyszukiwanie

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwunasta Niedziela zwykła

GALERIA

 

nowy element

facebook

googleplus

youtube