W dniach 16-18.05. 2019 roku w Częstochowie odbył się VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych: Charis, czyli strumień łaski oraz Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.

W czasie tych dni zespół uwielbieniowy z naszej parafii „ Poczekalnia Pana Boga” posługiwał muzycznie.

 

DZIEŃ PIEWSZY Wysłuchaliśmy konferencji o pierwszych krokach Odnowy na świcie i w Polsce ( Dariusz Jeziorny ) oraz o charyzmatycznej tożsamości Kościoła ( dr Johannes Hartl ). W naszym życiu dbamy o to, co zewnętrzne ( zasady, tradycje, struktury ), ale to nie może być mocniejsze niż to, co jest w środku, w naszym wnętrzu. Czy Ty jesteś prawdziwy? Czy jesteś jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada ( Ps 1, 2-3 ). Momentem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Nie brakowało czasu na wspólną modlitwę, uwielbienie i radosne pląsanie.

 

DZIEŃ DRUGI Kolejny dzień obfitował w bogate i zapadające w serce nauczanie gości spoza granic naszego kraju ( dr Johannes Hartl, Michelle Moran ). Konferencję wygłosili również między innymi ks. Sławomir Płusa, abp Grzegorz Ryś oraz bp Andrzej Siemieniawski. Jak żyć charyzmatycznym życiem w Duchu Świętym? Uwierz, że Twój Ojciec stworzył Cię i ma w Tobie upodobanie. Możesz przynosić owoce. Jednym z nich jest jedność Kościoła w mocy Ducha Świętego. To sam Papież Franciszek pragnie większej jedności w katolickim ruchu charyzmatycznym. Czyń pożytek, dobro dla innych, abyśmy wszyscy stanowili jedno. Jak dobrze razem z braćmi tańczyć, modlić się, śpiewać i trwać na łamaniu Chleba.

 

DZIEŃ TRZECI Niesamowity dzień nie tylko dla wiernych, ale również dla posługujących. Czuliśmy się jakby niebo otwarło się nad nami. Wspólne modlitwy, radość, podskoki, ręce wyciągnięte ku górze. Można by tak trwać w nieustannym uwielbieniu. Wysłuchaliśmy konferencji ( ks. Sławomir Płusa, ks. Andrzej Grefkowicz, Michelle Moran ), świadectwa nawrócenia Artura Skowrona, uwielbialiśmy Boże Miłosierdzie i modliliśmy się o wylanie Ducha Świętego na tych, którzy jeszcze nie doświadczyli chrztu w Duchu Świętym, oraz nowy żar dla tych, którzy już przeżyli chrzest z Ducha. Trwaliśmy na modlitwie o jedność w różnych ruchach charyzmatycznych. Dobrze było nam razem, w powiewie Ducha, łasce Jezusa i miłości Ojca. Całe spotkanie zakończyło się Eucharystią. W końcu, przez celebrację Eucharystii jednoczymy się już teraz z liturgią niebieską i uprzedzamy życie wieczne, gdy Bóg będzie wszystkim we wszystkich.

 

GALERIA 1        GALERIA 2            GALERIA 3 

 

 Relacja w TV

 

 [1] 

Powrót

PROJEKT - „TWELVE” (DWANAŚCIE) - Zostań jednym z dwunastu i wyrusz w poszukiwaniu swego powołania. Kryzys dojrzewania do ważnych decyzji i odkrywania swojego powołania jest owocem głębszego kryzysu, który dotknął współczesnego człowieka, a szczególnie mężczyzn.

 

Celem projektu „Twelve” (Dwanaście) jest nie tylko troska o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne czy do małżeństwa, ale też wychowanie młodych ludzi, ludzi „z charakterem”, którzy nie lękają się podjąć przygody z duchowością. 

 

„Twelve” dedykowany jest młodym mężczyznom w wieku 18-35 lat, którzy zdecydują się na przejście rocznego programu życia duchowego „w drodze”. Grupa obejmuje dwanaście osób oraz cztery spotkania w różnych miejscach Polski.

 

Program będzie realizowany w ramach 4 „weekendów”. Miejsca wędrówki to: różne części Polski (Bieszczady, Jura Krakowsko-częstochowska, Trasa z Krościenka do Krynicy Zdrój i wreszcie Rabka i jej rejony). Samotne wędrowanie staje się kuźnią charakteru, a lektura duchowa i wieczorne spotkania formacyjne uczą życia we wspólnocie. Obecność kapłana pozwala na sprawowanie sakramentu Eucharystii i Pokuty. W tym wszystkim będzie też plan modlitwy, która towarzyszy w wędrowaniu. Każdy z uczestników będzie również poproszony o prowadzenie notatników podróżnych, zapiski w przyszłości pomogą uczestnikom w ponowieniu swoistych „rekolekcji w drodze”. 

 

Koszt całości  - ok. 900 zł.

 

LINK - https://www.youtube.com/watch?v=NzrSuyjPqoo

 

TERMINY:

 

Ks. Stefan Radziszewski

 

05-07 lipca 2019 r. - Bieszczady

 

4-6 pazdziernika 2019 r. - Jura krakowsko - częstochowska

 

07-09 lutego 2020 r. - Rabka

 

29-30 maja 2020 r. Rajd Krościenko - Krynica

 

Ks. Marcin Boryń

 

11-14 lipca 2019 r. - Bieszczady 

 

5-7 września 2019 r. - Jura krakowsko - częstochowska

 

28 stycznia - 01 lutego 2020r. - Rabka 

 

1-3 maja 2020 r. Rajd Krościenko - Krynica

 

KONTAKT:

 

Ks. Marcin Boryń - borynmarcin@interia.pl

 

 

 

Ks. Stefan Radziszewski - stefanradziszewski@gmail.com

 

Obraz może zawierać: tekst

Po raz kolejny ruszyliśmy z krzyżem ulicami naszego miasta...

"Dobrze, że się zdecydowałeś..., że znalazłeś czas, aby odłożyć wszystkie sprawy na bok...i zagłębić się w rozważania Drogi Krzyżowej. Że zostawiłeś swoją codzienność i obowiązki...Każda stacja to oddzielna historia. 
Byliśmy z Nim na tej drodze.... byliśmy przy Nim jak upada, jak się podnosi, jak umiera... nie patrząc na zegarek. To był nasz czas i Jego. 
Podziękowania dla wszystkich, dzięki którym, po raz kolejny ta Droga Krzyżowa się odbyła. 
 

 [1] 

Powrót

W marcu 2011 roku ks bp Kazimierz Ryczan ówczesny ordynariusz w diecezji kieleckiej w Chmielniku, podczas uroczystej eucharystii mianował mężczyzn z parafii Chmielnik na Rycerzy Kolumba Rady 15416. Przez ponad 8 lat działalności Rycerze udzielali się na rzecz społeczności lokalnej i ogólnopolskiej, kierując się czterema podstawowymi wartościami: miłosierdziem, jednością, braterstwem i patriotyzmem. W dniu dzisiejszym 30 marca 2019 roku, odbyła się uroczysta Msza Święta na której został poświęcony sztandar Rycerzy Kolumba. Eucharystii przewodniczył ks bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Wśród gości doświadczyliśmy ks. Franciszka Siarka, byłego proboszcza parafii chmielnickiej, pierwszego kapelana naszej rady oraz założyciela naszej wspólnoty, ks. Stanisława Kondraka proboszcza w parafii Szczaworyż, delegata stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasza Wawrzkowicza, kustosza stanowego Rycerzy Kolumba Dariusza Wolniaka, delegacje Rycerzy Kolumba z naszego kraju, władze samorządowe gminy Chmielnik. Podczas mszy św. doświadczyliśmy także obecność i modlitwę mieszkańców z naszej parafii.

VIVAT JEZUS !!

 [1] 

Powrót

 Dnia 29 marca 2019 roku miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Chmielnik i Burmistrza naszego miasta mogliśmy przejść w grupie ponad 300 osób 14 stacji drogi krzyżowej. Większość trasy prowadziła przez las, gdzie w ciszy kontemplowaliśmy rozważania przygotowane dla nas przez uczestniczkę panią E.S.,wpatrując się jednocześnie w oblicze umęczonego Chrystusa. Każdy z pewnością przeżył to wydarzenie na swój własny sposób i skorzystał na ile to tylko możliwe z tego duchowego przeżycia. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

 

Podziękowania dla: Wszystkich uczestników, Burmistrza , pana Nadleśniczego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Sióstr Zakonnych, Księży, Ojców Karmelitów, załogi karetki pogotowia,policji, panów niosących „nagłośnienie” oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji całego przedsięwzięcia.

 

Rozważania do pobrania https://www.retrostyl.eu/wp-content/uploads/2019/…/AA1DK.pdf

 

 [1] 

Powrót

 

Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni

GALERIA

nowy element

facebook

googleplus

youtube